Úvod v Tuchoměřicích jako z hororu

28.08.2012 10:55

S velkým očekáváním a zároveň oproti loňské sezoně velmi oslabené přijelo Novo Kladno na hřiště Tuchoměřic. Oproti minulému ročníku chyběli Bureš (na hostování v divizní Přední Kopanině), Rőssler (dlouhodobé problémy s kolenní chrupavkou), Sikora (osobní důvody) Rys (přetrvávající zdravotní problémy) a Dolenský (pracovní důvody) - tedy v minulé sezoně členové základní sestavy. Přesto Novo přijelo do Tuchoměřic pro body, ovšem to vzalo za své už po 20 minutách, kdy nejprve zbytečným faulem zavinil penaltu H. Filip, Frolík si sice na míč sáhnul, ale v cestě do sítě mu nezabránil a poté se po chybě celé obrany opřel hostující hráč do balonu z hranice šestnáckty a krásně vymetl levý růžek naší brány. Novo sice hrálo vyrovnanou partii, ale dopředu bylo téměř neškodné a navíc dostávalo lekci z produktivity - nejprve lobem domácí zvýšili na 3:0 a když už to vypadalo, že za tohoto stavu se půjde o poločas do kabin, tak si brankář Frolík nepochopitelně srazil sám míč po standardní situaci do vlastní brány a bylo to 4:0! I přes tento hororový úvod se mužstvo ve druhém poločase zvedlo a bylo lepším týmem než domácí. To vyústilo v zasloužený gól, kdy Brnovják hlavou prodloužil do sítě centrovaný míč od Váňi. Veškerý další nápor, ale utnul rozhodčí, když nařídil další penaltu v neprospěch Novo Kladna, tentokrát velmi spornou a domácí si s ní i podruhé v zápase poradili. Novo pak už jen korigovala na konečných 5:2, když Šromovský zatáhl míč po levé lajně, pak sice nepřihrál ideálně Kovaříkovi, ale míč do sítě doklepl Packa - 5:2. Nezbývá než tedy sebrat síly a porazit v neděli doma Braškov!

Sestava : Frolík - Brnovják, Moc (C), Váňa, H. Filip - Vlček, Šromovský, Packa, Kovařík - Fišera, Kříček

Střídání : Kirpal (Moc) Peták (Kirpal)

Góly Nova : Brnovják, Packa